Evely jooksis end Euroopa noorte esikümnesse PDF Prindi
Kirjutas Paul Poopuu
Neljapäev, 30 Juuni 2011 22:10

Orienteerumisjooksu Euroopa noorte paremik selgitas kontinendi noortemeistreid Tšehhimaal Jindruchuv Hradecis. Osalemas oli 30 riigist üle 300 noororienteeruja.
Noorte tiitlivõistluste avastart tehti Jindruchuv Hradeci linna tänavail ja parkides, kus selgusid parimad sprindirajal. Neidude W18 klassi 2,3 km ja 15 kontrollpunktiga rajal asus starti 78 võistlejat. Rada oli sprindile kohane, kus põhirõhk oli jooksuvõimel ja kiirel jooksul õigete ja kiirete orienteerumisvõtete veatu elluviimine. Võistluse võitis venelanna Ekaterina Savkina ajaa 13.40,8. Järgnesid Runa Fremstad Norrast ja Anastasia Denisova Valgevenest. Evely tegi veatu jooks ja lõpetas ajaga 14.20,9, millega saavutas parima eestlannana kõrge 9.koha. Esikuuikukoht jäi napi 6 sekundi kaugusele. Kui orienteerumissoritusega jäi Evely rahule , siis jooksuvorm ei olnud kõige parem. Vahetult tiitlivõistlusele eelnenud 5 reisipäeva ja tugev jooks maailma suurimal teatejooksul Venlojen Viestil Soomes olid väsitavad ja sellest taastumine jäi ilmselt väheseks.
Teise individuaalalana oli kavas tavaraja võistlus, mis toimus tüüpilisel Kesk-Euroopa suurte mäenõlvadega maastikul.  Neidud 6,8 km ja 16 KP-ga rajal võitis rootslanna Frida Sandberg ajaga 48.41. Järgnesid Mariya Polishchuk Ukrainast ja Anja Arbter Austriast. Eesti tüdrukutest tegi väga hea jooksu Kaisa Raudkepp Värskast, kes lõpetas võistluse 5.kohaga, aeg 52.30. Evely jooksu orienteerumistehniline sooritus ei olnud seekord kõige parem. Esmakordne võistlemine sellisel maastikutüübil tekitas veidi ebakindlust, millega kaasnes mitmeid väiksemaid vigu. Lõpptulemuseks oli siiski igati hea 19.koht ajaga 55.54.
Teatejooksus asus neidude W18 klassi võistkondi starti 23 riigist. Tasavägise võistluse võitis koduseinte toetusel Tšehhi naiskond, kellele järgneisd Norra ja Austria. Eesti neiud Evely, Marili (Zimmermann) ja Kaisa  asusid starti edulootustega, mida aga seekord ellu viia ei suudetud. Lõpujoonele jõudsid nad 11.kohaga.
Järgmisel nädalal selguvad Poolas juunioride maailmameistrid orienteerumisjooksus, kus Eesti koondise koosseisus asub starti ka Sigrid.