Maailma parimatega heitlemas. PDF Prindi
Kirjutas Paul Poopuu
Pühapäev, 08 Juuli 2012 13:05

Sel nädalal lõppesid üliõpilaste maailmameistrivõistlused Hispaanias ja seenioride maailmameistrivõistlused Saksamaal. Mõlemale võistlusele oli asja ka meie klubi jooksjatel.

Üliõpilaste maailmameistrivõistlustel Alicantes kuulus Eesti üliõpilaste koondisesse Sigrid Ruul. Üliõpilaste maailmameistrivõistlusi peetakse orienteerumismaailmas oma osalejaskonna ja konkurentsi poolest tugevuselt järgnevaks maailma- ja Euroopa meistrivõistlustele ning ka seekord oli osalemas üsna paljude riikide esinduskoondistesse kuuluvaid orienteerujaid.  Sigrid Ruul startis neil võistlustel sprindis ja lühirajal ning kuulus Eesti teatenaiskonda.

Lühiraja võistluses heitles Sigrid 80 naise konkurentsis üsna pidevalt  koha eest esikolmekümnes, ent ligi 5 minutiline orienteerumisviga eelviimases kontrollpunktis kukutasid ta hoobilt ligi paarkümmend kohta ja tulemuseks jäi parima eestlannana 49.koht. Ka sprindirajal ei õnnestunud tal vältida üht selget ligi minutilist viga ning lõppkohaks oli 52.koht.  Teatejooksus lõpetas Eesti 28 naiskonna konkurentsis 15.kohaga.

Saksamaal Bad Harzburgis lõppenud seenioride maailmameistrivõistlustel oli stardis 11 orienteerumisklubi JOKA orienteerujat. Maailma suurimate orienteerumisvõistluste hulka kuuluv seenioride MM tõi tänavu starti 3893 võistlejat, kusjuures konkurentsitihedaimaks oli M60 võistlusklass, kus startis 426 meest. Võistluste kavas on orienteerumissprindi ja tavaraja võistlus.

Paremate selgitamiseks peetakse kõigepealt eelvõistlused, kus võistlejas loositakse ~80 liikmelistesse eeljooksudesse ning igast eeljooksust pääseb vastavalt tulemustele teatud arv sportlasi kas siis A, B, C jne finaali. Kusjuures igas finaalis stardib taas ~80 sportlast. Sprindis selguvad finalistid 1 eeljooksu tulemuse alusel ja tavarajal 2 eeljooksu  tulemuste summeerimise alusel.

Orienteerumissprindis pääsesid A-finaali  kaks  JOKA orienteerujat- Pilvi-Heli Vettik ja Anu Pallon. Naiste W45 klassis lõpetas Pilvi-Heli 2,9 km ja 17 kontrollpunktiga raja 123 konkurendi seas 24.kohaga. Anu saavutas W55 klassi 214 naise konkurentsis 69.koha. Ülejäänud JOKA esindajate tulemusteks orienteerumissprindis olid Rita Ojala W45 78.koht, Raul Laas M50 123.koht (231 osalejat), Aimur Raudsepp M55 170.koht (267 osalejat), Kalmer Keevend M55 196.koht, Ahto Karu M55 224.koht ja Kalju Toomas M65 245.koht (404 osalejat).

Tavarada oli meie orienteerujatele edukam ja A-finaalis jooksid Pilvi-Heli Vettik,  Raivo Pellja, Siiri Poopuu ja Andres Minn. Neist kolm viimast jooksid finaalis välja ka omas klassis eestlaste parimad tulemused. Meie edukaimana saavutas Siiri Poopuu W55 klassi 4,4 km ja 12 KP-ga rajal 241 konkurendi seas 22.koha. Pilvi-Heli Vettik saavutas W45 klassis 29.koha. Meeste M45 klassis lõpetas Raivo Pellja 8,7 km ja 22 KP-ga raja 40.kohaga. Meeste M55 klassis saavutas Andres Minn 308 võistleja seas 42.koha. Teiste tulemused tavarajal olid Rita Ojala W45 73.koht, Raul Laas M50 163.koht, Anu Pallon W55 138.koht, Aimur Raudsepp M55 136.koht, Ahto Karu M55 216.koht, Kalmer Keevend M55 243.koht ja Kalju Toomas M65 194.koht.

Ainsa medalivõidu tõi Eestile kunagine  NL-meister Marje Viirmann, kes võitis  W50 klassi tavarajal pronksi.

Järgmised orienteerumise seenioride maailmameistrivõistlused toimuvad 2013.aastal World Masters Games võistluste osana Itaalias.

Sel nädalal toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel on stardis Evely Kaasiku.