Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul üliõpilaste MMil sprinditeates kaheksandad

WUOC_2016_sprinditeate 8.koht_E.Kaasiku,R.Mitt,S.Rjabõshkin,S.Ruul_foto_Kerstin Uiboupin

Ungaris Miskolcis toimuvatel orienteerumise üliõpilaste maailmameistrivõistlustel võisteldi sprinditeates. Eesti tudengite sprinditeatevõistkond, kus jooksid ka järvakad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul saavutas 24 rigi konurentsis hinnatava 8.koha.

Avavahetusest jooksis Evely Kaasiku kogu raja liidrina, olles vahepeal saavutanud juba ligi 10 sekundilise edu jälitajate ees, lõpujoonel olid konkurendid siiski kannul ja avavahetuse andis ta üle liidrina koos Ungari esindajaga.

Teises ja kolmandas vahetuses jooksevad mehed ja siin pidi Eesti võistkond veidi kohti loovutama. Raido Mitt lõpetas oma vahetuse 6. kohal, 43 sekundit liidriks tõusnud Suurbritanniast. Sergei Rjabõshkin saabus vahetusalasse 9. positsioonil, 2.07 pärast liidrit. Sigrid Ruul tegi ankruetapil tugeva soorituse ja jooksis välja kaheksanda etapiaja ning tõstis ka võistkonna lõpuks kaheksandaks. Võit läks 50-sekundilise eduga jälitajate ees brittidele, hõbeda teenisid tšehhid ja pronksi norralased.