JOKA noororienteerujad saavutasid orienteerumise 59. Jüriööjooksul 3. koha!

Orienteerumishooaja traditsiooniline avavõistlus Jüriööjooks toimus tänavu Tartus. 59. Jüriööjooksu võistluskeskuseks, stardi- ja finišipaigaks oli Tartu Raekoja plats ning võistlusmaastikuks Tartu südalinna ja Toomemäe piirkond.

Selle aasta Jüriööjooksul startis 89 viieliikmelist võistkonda. Põneva võistluse, kus kolme liidervõistkonda lahutas viimase vahetuse alguses vaid paar minutit, võitis 12. korda Jüriööjooksul võidutsenud Tartu orienteerumisklubi Ilves I võistkond (Kristo Heinmann, Hannula-Katrin Pandis, Oliver Kütt, Kaisa Sander, Kenny Kivikas) ajaga 3:04.30. Varasemalt oli OK Ilves võidutsenud Jüriöö jooksul aastatel 1993-2001 ja 2017. Teise koha sai OK Võru ajaga 3:06.48. Kolmas oli enne viimast vahetust juhtinud Saue Tammed ajaga 3:07.51.

Järvamaa võistkondadest oli Jüriööjooksu üldarvestuses parim JOKA II võistkond Ragnar Kruusla, Rita Ojala, Tiit Poopuu, Kadi-Liis Minn ja Priit Poopuu, kes saavutas 18.koha ajaga. JOKA 3 võistkond Johannes Ehala, Mariliis Aren, Rando Marrandi, Reeda Tuula ja Jasper Ainjärv lõpetas 30.kohaga. Edulootustega rajale startinud JOKA I võistkonna võistlus lõppes paraku juba avaetapil, sest võistlushoos oli üks KP jäänud märkimata.

Eduka võistluse tegid Järvamaa orienteerumisklubi JOKA noororienteerujad. Esimese JOKA noortevõistkonnana õnnestus neil Jüriööjooksul välja joosta poodiumikoht ja ületada lõpujoon noortevõistkondade arvestuses kolmandana. Võistkonnas jooksud Kasper Keerberg, Keidy Kaasiku, Georg Paal, Kaidy Kaasiku ja Raiko Marrandi.

Harrastajate rajal saavutas JOKA võistkond Rauno Pahapill, Artur Soo ja Mehis Udam 8.koha. JOKA Harrastajate 2 võistkond Matti Betlem, Maanus Udam, Kalmer Keevend lõpetas 14.kohaga.