Tuli ära! PDF Prindi
Kirjutas Priit Poopuu
Pühapäev, 26 August 2012 10:55

Sigridile esimene kuld põhiklassis!

Minuteada on see esimene kord Järvamaa O-ajaloos. Kõigest mõnikümmend aastat ootamist..

Peale seda, kui öö läbi kesknud pidustused on lõppenud, tekib küsimus: mis edasi?

Ise pakuks põhiklassi teatekuld oleks magus!

Lisaks eelnevale:
Eesti MV nädalavahetus Läänemaal oli klubile edukas. Nagu ülevalpool juba kirjas, võitis öisel tavarajal N21 klassi 7,28 km ja 16 KP-ga rajal ajaga 55.53 Eesti meistritiitli Sigrid Ruul. Järgnesd paljukordsed Eesti meistrid ja Jüriööjooksu võitjavõistkonna SK Saue Tammed naisjooksjad kirti Rebane 56.26 ja Viivi-Anne Soots 57.05. Sigrid läbis raja väga ühtlase ja sujuva orienteerumissooritusega, kus vaid paaril etapil võis vaheaegades näha umbes 1 minutilist kaotust liidriajale. Selline stabiilne ja kindel jooks tagaski tiitlivõidu. See on järvakate esimene tiitlivõit orienteerumisjooksu eliitklassis. Õnnitlused Sigridile ja tänud abilistele ning toetajatele (AS Mountain Loghome, Kallisaba Puhkemaja jt).

Päev algas aga EMV sprindiraja võistlusega Haapsalu piiskoopilinnuses. Naiste eliitklassis jahtis Sigrid ka sprindirajal medalit, aga raja keskosas tehtud ligi 30 sekundiline viga ei võimaldanud enamat 4.kohast. Kadi-Liis Minn lõpetas 12-ndana. M21 klassis saavutas Kaarel Kallas samuti 12.koha. Naisjuuniroide võistluses võitis Evely Kaasiku hõbemedali. Naisseenioride N55 klassis võidutses kindlalt Siiri Poopuu, N45 klassis võitis pronksmedali Pilvi-Heli Vettik. esikümnesse jõudsid Rando Marrandi M16, Margus Marrandi M35 ja Kersti Ehala N50 4.koht, Raul Laas M50, Anu Pallon N55 ja Aimur Raudsepp M55 6.koht,  Paul Poopuu M50 7.koht, Hans-Mark Võsu M16 ja Tenno Alamaa M45 8.koht ning Sven Majorov M18 9.koht.
Öise raja meistrivõistlused Dirhamis olid meile veelgi edukamad. Lisaks Sigridile võitsime veel 4 medalit. Hea jooksu tegi Kaarel, kes M21 klassis saavutas 6.koha. Naisjuunioridest võitis Evely oma teise hõbeda. Noormeeste M16 klassis on poisid juba talvest alates medalit jahtinud, aga seni sellest ilma jäänud. Nüüd õnnestus Randol öise raja võistlus hõbedase poodiumikohaga lõpetada. Samas klassis tegi hea jooksu alles teist aastat orienteerumisega tegelev Hans-Mark Võsu, kes saavutas 6.koha. Kuldmedaliga väljusid öisest metsast Margus Marrandi M35 klassis ja Tenno Alamaa M45 klassis. M55 klassis võitis pronksi Aimur Raudsepp. Esikümnesse jõudsid Siiri Poopuu N55 4.koht, Raul Laas M50 5.koht, Pilvi-Heli Vettik N45 6.koht, Ilmar Udam M35, Paul Poopuu M50 ja Anu pallon N55 9.koht.

Nädalapäevad varem toimusid Koorastes EMV tavarajal ja MN21 teatejooksudes. Naiste teatejooksus oli klubi naiskond Evely, Kadi-Liis ja Sigrid heitlemas medalitele, aga lõpujoon ületati siiski kahjuks 4.kohaga. Ent seegi on senine klubi parim tulemus põhiklassi teatejooksus ja klubi meestele näitasid tüdrukud koha kätte. Meie esindusmeeskond seekord paraku tulemust kirja ei saanudki ja II võistkond Raivo, Andres ja Margus lõpetasid 12.kohal.
Tavaraja võistluses saavutas Sigrid Ruul N21E klassi raskel rajal 10.koha. ja Kadi-Liis Minn 15.koha. Kaarel Kallas lõpetas M21E klassis 14-ndana. Naisjuunioridest võitis Evely Kaasiku pronksmedali. Naisseenioride N55 klassis võidutses Siiri Poopuu. Esikümnesse jõudsid M45 klassis Raivo Pellja 5.koht ja Tenno Alamaa 6.koht, M16 klassis Martin Sulg 6.koht ja Rando Marrandi 8.koht, Ahto Karu M55 7.koht, Margus Marrandi M35 8.koht.