Evely Kaasiku lõpetas kodumaise võistlushooaja tiitlivõiduga

Orienteerujate hooaja viimasel kodumaisel tiitlivõistlusele pikal rajal, oli registreerunud üle 300 orienteeruja, mis on viimaste aastate suurim osalejaskond. Ühisstardist joostaval võistlusel tulid Põlvamaal Veskimõisas Eesti meistriteks eliitklassides Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Kristo Heinmann (OK Ilves).

Naiste 13,6km 32KPga rajal järgnesid Kaasikule (2:03:21) Eleri Hirv (OK Võru; 2:08:27) ja Margret Zimmermann (OK Kape; 2:11:27). Evely Kaasiku sõnas finišis, et pikk hooaeg on olnud väsitav ning jooksuvorm ei ole enam see, mis kuu alguses. Ka orienteerumistehniliselt tuli rajal sisse vigu, ent pikal rajal on määravaks ühtlane sujuv sooritus ja oma võistlusrütmi hoidmine kuni lõpujonneni ning see tagaski talle võidu. Sellega on Evely Kaasiku tänavune hooaeg Eestis lõppenud, ent ees ootavad veel stardid Maailma karikavõistluste finaaletappidel Tšehhis ja Soome meistrivõistlused öises orienteerumises.

Meeste rada 23,7km, 41KP rajal kärisesid vahed finišiks veelgi suuremaks. Võitis Heinmanni (3:08:40), järgnesid Rain Eensaar (EKJ SK; 3:20:51) ja Reigo Teervalt (Värska OK Peko; 3:36:00. Järvakaid meeste eliitklassis seekord stardis ei olnud, ent arvulat oli neid osalemas noorte ja veteranide võistlusklassides.

Noormeeste M16 vanuseklassi 24 noormehe seas jagasid Järvamaa orienteerumisklubi JOKA noormehed Mehis Udam, Artur Soo ja Kerdo Männilaan tasavägises omavahelises konkurentsis napi 25 sekundilise ajavahega kaheksanda kuni kümnenda koha.

Veteranide seas tuli naiste N35 klassi 10,11 km ja 29 KP-ga rajal Eesti meistriks Helle Hallik ajaga 1:39.14. Naiste N55 klassis võitis hõbemedali Kersti Ehala ja sama koha jooksis välja ka Siir Poopuu N60 klassis. Järvamaa veteranidest jõudsid veel esikümnesse M40 kassis (22 osalejat) 4.koht Ilmar Udam, meeste M35 (17) 5. koht Tiit Tähnas.

Kogu tänavune orienteerumishooaeg on orienteerumisklubile JOKA edukas olnud. Eesti meistrivõistlustelt võitsid Järvamaa orienteerujad erinevatel aladel ja erinevates vanuseklassides kokku 10 kuld-, 21 hõbe- ja 8 pronksmedalit, sealjuures eliitklassis 2 kuld-, 5 hõbe- ja 2 pronksmedalit.

Pildil: Eesti MV pikal rajal, naiste esikolmik Eleri Hirv, Evely Kaasiku, Margret Zimmermann (foto Siiri Poopuu).