Evely Kaasiku saavutas orienteerumise MMil sprinditeates Eesti võistkonna koosseisus kõrge 10.koha

Orienteerumise maailmameistrivõistluste teise alana selgusid maailmameistrid atrakstiivses segavõistkondade sprinditeatejooksus, mis joosti Riia kesklinnas.
33 riigi konkurentsis suutis tiitlit kaitsta Rootsi võistkond koosseisus Tove Alexandersson, Emil Svensk, Jonas Leandersson, Karolin Ohlsson, kes juhtisid võistlust algusest lõpuni. Nende edu hõbeda võitnud Šveitsi ees oli napilt alla tunni kestnud võistluse juures 31 sekundit. Pronki võitis Taani, tänu ankrunaise, neljakordse sprindi maailmameistri Maja Almi väga tugevale jooksule, kes tõi nad seitsemendalt kohalt kolmandakas ja kelle etapiaeg oli koguni ligi minuti võrra kiirem kui ülejäänuil.

Eesti võistkonnas tegid sissejuhatuseks suurepärased etteasted Annika Rihma ja Kenny Kivikas, kelle soorituste järel püsis Eesti kaheksandal kohal, kaotust liidrile vaid vastavalt 20 ja 52 sekundit.
Kolmandas vahetuses andis endast kõik Kristo Heinmann, kuid pidi siiski mõned konkurendid endast mööda laskma ja finišeeris 12. kohal, 2:15 liidrist.
Ankruetapil pidas Evely Kaasiku maha tõsise heitluse konkurentidega Leedust ja Hispaaniast.Kiire alguse järel jäi Leedu varsti selja taha ja tasavägises omavahelises heitluses hispaanlannaga, tegi konkurent suurel kiirusel vea, jättes ühe kontrollpunkti läbimata, mis tähendas nende tulemuse tühistamist.
Eesti lõpetas väga kõrgel 10. kohal, millest on varem vaid korra ühe koha võrra kõrgemal oldud. See juhtus 2016. aastal Rootsis, kui võistkond erines tänasest vaid ühe liikme võrra – Kristo Heinmanni asemel jooksis Sander Vaher.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad Sigulda lähistel Gauja jõe metsastel nõlvadel. Järgmise võistlusalana joostakse lühirada ja Evely Kaasiku on sealgi stardis.