JOKA naised jooksevad MMil

WOC2016_Evely Kaasiku_sprinditeate finišisirge

Rootsis Strömstadis algasid orienteerumisjooksu maailmameistrivõistlused sprindidistantsidega. Eesti koondises asusid rajale ka järvakad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul.

Sprindivõistlusel joosti võistluspäeva hommikul kõigepealt eeljookse. Iga riik võis välja panna 3 võistlejat ja ligi 100 naissportlast olid loositus 3 eeljooksu. Igast eeljooksust pääses õhtul joostavasse finaali 15 kiiremat. Meie naisorienteerujaist õnnestus 3,2 km sprindirada kiirelt ja kindlalt läbida Evely Kaasikul ja saavutatud 10-nes aeg viis ta kindlalt finaali. Sigrid Ruuli jooksis samuti tublilt, ent edasipääsuks piisavalt kiire siiski ei olnud ja tulemuseks jäi eeljooksu 20.koht. Finaali pääsuks tulnuks 26 sekundit kiirem olla.

Õhtuses finaalis oli 3,65 km ja 20 kontrollpunktiga rajal kiireim taanlanna Maja Alm ajaga 14.27. Evely Kaasiku jooks kulges suhteliselt ühtlaselt ja stabiilselt, ent orienteerumiskiirus ja -kindlus ei olnud siiski nii head, et parematele konkurentsi pakkuda. Lõpptulemusena saavutas ta 32.koha, mis on siiski tema senine parim tulemus maailmameistrivõistluste sprindirajal.

Päev hiljem olid sprinteritel taas stardis olla, kui joosti sprinditeadet. Võistkond koosnes kahest mees ja kahest naisjooksjast ning jooksujärjestuseks oli naine-mees-mees-naine. Iga vahetuse pikkuseks 14-15 minutit. Eesti eest asusid starti Annika Rihma, Kenny Kivikas, Sander Vaher ja Evely Kaasiku. Rajale mindi 31 riigi esinduse seas eesmärgiga parandada senist parimat tulemust MM-idel, mullu saavutatud 15. kohta.

Eesmärgi täitmisele pani esimesel etapil hea aluse Annika Rihma, kes andis teate Kenny Kivikasele üle 9. kohal,vaid 42 sekundit liidrina lõpetanud Rootsist. Kenny Kivikas tegi meeste tihedas konkurentsis Annikaga vähemalt samaväärse jooksu, lõpetas küll paar kohta tagapool, 11. kohal, kuid kaotus liidriks tõusnud Taanile oli suurenenud vaid 29 sekundi võrra.Sander Vaher jätkas samas vaimus, tõstis Eesti kümnendaks. Liidrid olid saavutanud küll 1,5 minutilise edu, ent viies koht oli vaid 23 sekundi kaugusel. Ankruetapil pidas Evely Kaasikul maha tulise lahingu pidevas kontaktis mitmete konkurentidega, mille ta lõpetas tormilise lõpuspurdiga selle võistlejategrupi eesotsas, tuues Eestile 9. koha. Evely enda sõnul keskendus ta jooksu lõpuosas eelkõige õigetele teevalikutele, sest jooksukiiruses ta konkurentidele alla ei jäänud ja pigem tuli välistada võimalikke orienteerumisvigu.