Suunto Games 2017 30.09.2017
Suunto Games
1.10.2017 Valgehobusemäe (T. Tähnas)
M12  M14A  M14B  M16A  M16B  M18  M20  M21A  M21B  M21C  M21E  M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65  M70  M75  M80  M85 
N12  N14A  N14B  N16A  N16B  N18  N20  N21A  N21B  N21C  N21E  N35  N40  N45  N50  N55  N60  N65  N70  N75  N80 

M12
2430m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   21 Gustavs Godins                 B3                   LAT 896933   10:18.00 
   17 Chris Marcus Krahv             Otepää               EST 2061691  10:20.00 
    1 Markus Kaljur                  KEKRSK               EST 305787   10:22.00 
   30 Marlon Virve                   Võsu Kool            EST 302864   10:24.00 
    9 Laurits Rütman                 Ambla SK             EST 1396079  10:26.00 
    6 Siim Roht                      Kobras/Põlva Spordik EST 4504188  10:28.00 
   25 Sander Saaring                 Nõmme SK             EST 337345   10:30.00 
   13 Emils Gulbis                   Ogre OK/SC           LAT 2089795  10:32.00 
   26 Rasmus Töyrylä                 KyS                  FIN 7210027  10:34.00 
    3 Mihkel Tali                    Tartu Kivilinna Kool EST 361406   10:36.00 
    8 August Jakobson                Kobras/Põlva Spordik EST 4504113  10:38.00 
    2 Ossi Priks                     Rakv                 EST 9101196  10:40.00 
   28 Maarius Kotsulim               JOKA                 EST 305399   10:42.00 
    7 Kaspar Karolin                 Kobras/Põlva Spordik EST 4504480  10:44.00 
   22 Timo Kudre                     Peko                 EST 997728   10:46.00 
   11 Emils Sulcs                    Ogre OK/SC           LAT 2089784  10:48.00 
   16 Renno Merenäkk                 Tartu linn           EST 1009554  10:50.00 
   15 Bert Joosep Panker             Ilves                EST 305757   10:52.00 
   20 Nansen Palo                    Võru                 EST 1421702  10:54.00 
   19 Ralf Kivil                     LSF PT               EST 7000363  10:56.00 
   24 Otto Toomas Kibena             Võru/Võru spordikool EST 2031724  10:58.00 
    5 Rasmus Saare                   Kobras/Põlva Spordik EST 4504109  11:00.00 
   10 Adrians Kugenieks              Ogre OK/SC           LAT 2089787  11:02.00 
   18 Laur-Rogert Sulg               Otepää               EST 2061694  11:04.00 
   27 Maanus Udam                    JOKA                 EST 1396080  11:06.00 
    4 Bartłomiej Maciejewski         BKS Wataha Warszawa  POL 1986007  11:08.00 
   12 Audris Odo Vitolins            Ogre OK/SC           LAT 2011724  11:10.00 
   14 Markus Zimmermann              Kape                 EST 503330   11:12.00 
   23 Jekabs Gedins                  Auseklis IK          LAT 1396081  -        
   29 Henri Perillus                 JOKA                 EST 305382   -        

M14A
3690m 13KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   41 Kaarel Tampuu                  SRD                  EST 418118   11:01.00 
   32 Radosław Gawryś                BKS Wataha Warszawa  POL 7030320  11:03.00 
   45 Jürgen Joonas                  Võru/Võru spordikool EST 1410843  11:05.00 
   50 Kerdo Männilaan                JOKA                 EST 2102153  11:07.00 
   33 Michał Czernicki               BKS Wataha Warszawa  POL 1986002  11:09.00 
   40 Renārs Kļaviņš                 Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 1394781  11:11.00 
   44 Mihkel Abram                   Tammed               EST 2058438  11:13.00 
   35 Samuel Kolsar                  Kobras/Põlva Spordik EST 1394138  11:15.00 
   49 Artur Soo                      JOKA                 EST 1166610  11:17.00 
   43 Emil Eensaar                   Tartu SUKL           EST 9101169  11:19.00 
   37 Ekke Tõnn Rütman               Ambla SK             EST 1396976  11:21.00 
   42 Olle Ilmar Jaama               Peko                 EST 218937   11:23.00 
   34 Mattias Maidla                 Kobras/Põlva Spordik EST 1398308  11:25.00 
   46 Karmo Tisler                   Võru/Võru spordikool EST 2101135  11:27.00 
   39 Jakob Veske                    Tartu Katoliku SK    EST 2115349  11:29.00 
   36 Andri Kepler                   Kobras/Põlva Spordik EST 1411937  11:31.00 
   48 Mehis Udam                     JOKA                 EST 9005041  11:33.00 
   31 Rudolfs Valters                Ogre OK/SC           LAT 2089779  11:35.00 
   47 Mihkel Mahla                   Peko                 EST 1602002  11:37.00 
   38 Emils Zaicevs                  Ogre OK/SC           LAT 2089782  11:39.00 

M14B
2430m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   55 Daniel Sibul                   Kobras/Põlva Spordik EST 1411928  11:14.00 
   62 Matthias Loona                 Tartu Katoliku SK    EST 2115348  11:16.00 
   51 Andreas Kepp                   Reaalkool            EST 1602020  11:18.00 
   57 Markuss Daukste                Ogre OK/SC           LAT 2089782  11:20.00 
   56 Mihkel Liivago                 Kobras/Põlva Spordik EST 4504478  11:22.00 
   63 Uku Viispert                   Tartu Katoliku SK    EST 1413761  11:24.00 
   64 Eric Voolaid                   SK100                EST 7201936  11:26.00 
   65 Andreas Tähnas                 JOKA                 EST 305150   11:28.00 
   52 Jaan Peeter Viljamaa           TON                  EST 335900   11:30.00 
   60 Hans Kõljalg                   Tartu Katoliku SK    EST 2102157  11:32.00 
   58 Ronalds Aleksans               Ogre OK/SC           LAT 2089782  11:34.00 
   54 Sven-Andres Niglas             Jõhvikas             EST 1409456  11:36.00 
   59 Jekabs Andersons               Ogre OK/SC           LAT 2089780  11:38.00 
   61 Hendrik Laanemaa               Tartu Katoliku SK    EST 2115343  11:40.00 
   53 Kevin Markus Korrol            Mercury              EST 406045   -        

M16A
5540m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   79 Raiko Marrandi                 JOKA                 EST 7011227  10:01.00 
   74 Markus Lepmets                 Nõmme SK             EST 504589   10:03.00 
   78 Markus Sulg                    JOKA                 EST 1392660  10:05.00 
   71 Andris Svilans                 Ogre OK/SC           LAT 2089796  10:07.00 
   77 Georg Paal                     JOKA                 EST 2060301  10:09.00 
   70 Martin Erik Maripuu            Kobras/Põlva Spordik EST 305316   10:11.00 
   67 Siim Turban                    Rakv                 EST 1398303  10:13.00 
   75 Janar Saks                     Võru/Võru spordikool EST 1406470  10:15.00 
   68 Jaan Viirmann                  Põrgupõhja           EST 1396071  10:17.00 
   76 Hanno-Laur Kunnus              Võru/Võru spordikool EST 2101133  10:19.00 
   66 Kustu Künnapas                 HOK                  EST 2076644  10:21.00 
   73 Ragnar Kranberg                Mercury              EST 305042   10:23.00 
   80 Mati Kiisler                   SRD                  EST 2090253  10:25.00 
   69 Aleksander Kepler              Kobras/Põlva Spordik EST 8622192  10:27.00 
   72 Vjatšeslav Safonov             SRD                  EST 2110785  10:29.00 

M16B
3660m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   81 Sten Marten Raudver            Järve SK             EST 2103468  10:33.00 
   82 Kerten Matto                   Kobras/Põlva Spordik EST 4504021  10:35.00 
   83 Askar Neumann                  OK Käbi              EST 305807   10:37.00 

M18
6950m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   86 Janis Valpuski                 Ogre OK/SC           LAT 1399849  10:00.00 
   89 Roope Ruuhiala                 Hiisirasti           FIN 504956   10:02.00 
   85 Kristo Sirk                    Kobras/Põlva Spordik EST 1413759  10:04.00 
   91 Alex Treier                    Võru/Võru spordikool EST 1405523  10:06.00 
   90 Alo Vahtre                     OK Käbi              EST 433254   10:08.00 
   84 Kristofer Pähklepa             Kobras               EST 1391143  10:10.00 
   87 Kristers Grasis                Ogre OK/SC           LAT 7870000  10:12.00 
   92 Joonas Halapuu                 Võru/Võru spordikool EST 2073766  10:14.00 
   93 Rauno Pahapill                 JOKA                 EST 1415230  10:16.00 
   88 ILgvars Caune                  Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 7208352  10:18.00 

M20
8760m 19KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   97 Oliver Kütt                    Ilves                EST 9200501  10:00.00 
   98 Kristjan Laugesaar             Rakv                 EST 940307   10:02.00 
   94 Tomi-Andre Piirmets            West                 EST 9200591  10:04.00 
   96 Kaarel Hendrik Zernant         Ilves                EST 9804150  10:06.00 
   99 Jasper Ainjärv                 JOKA                 EST 1396078  10:08.00 
   95 Matīss Slikšjānis              Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 1394786  10:10.00 

M21A
10200m 25KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  102 Enar Nõmmiste                  Kape                 EST 218302   10:01.00 
  100 Mattias Rennel                 KEKRSK               EST 1303031  10:03.00 
  101 Marko Teder                    Kape                 EST 8647265  10:05.00 
  103 Rain Jaaksoo                                        EST 8005000  10:07.00 
  105 Lauri Lahtmäe                  Kape                 EST 888933   10:09.00 
  104 Hannu Ploompuu                                      EST 2118272  -        

M21B
8760m 19KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  106 Ilya Temnikov                  OK Kaliningrad       RUS 1393759  10:12.00 
  112 Toivo Murakas                  Rakv                 EST 9201525  10:14.00 
  110 Kalev Ruberg                                        EST 897398   10:16.00 
  114 Tauno Murakas                  Rakv                 EST 9102064  10:18.00 
  108 Märt Kivila                    Ilves                EST 418153   10:20.00 
  113 Martin Murakas                 Rakv                 EST 211485   10:22.00 
  107 Meelis Laurimaa                                     EST 7208112  -        
  109 Sven-Erik Rebane               Orvand               EST 223621   -        
  111 Martin Pettai                                       EST 534534   -        

M21C
4810m 13KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  118 Kristjan Kivipalu              LSF PT               EST 305096   11:01.00 
  115 Anton Roolaid                  TAOK                 EST 771013   11:03.00 
  116 Mart Sooberg                   TON                  EST 1406411  11:05.00 
  119 Vahur Pajomägi                                      EST 2056205  11:07.00 
  126 Marko Süld                     HOK                  EST 8500000  11:09.00 
  124 Toomas Tiivel                  Ilves                EST 305555   11:11.00 
  125 Henry-Markus Radala            JOKA                 EST 305146   11:13.00 
  123 Pent Paalberg                  Rakv                 EST 504593   11:15.00 
  127 Ragnar Ilp                                          EST 218380   11:17.00 
  121 Kristo Oja                     OK Käbi              EST 351669   11:19.00 
  122 Aivar Meindok                  TON                  EST 7090462  11:21.00 
  117 Viljar Vainola                 Mercury              EST 842666   11:23.00 
  120 Oleg Koshik                    SRD                  EST 7007775  11:25.00 

M21E
10380m 30KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  140 Andreas Kraas                  Tammed               EST 9200492  11:00.00 
  138 Karol Galicz                   BKS Wataha Warszawa  POL 7771986  11:02.00 
  141 Caj Snickars                   OK 77                FIN 7199604  11:04.00 
  129 Uku-Laur Tali                  KEKRSK               EST 16712073 11:06.00 
  146 Ilmar Udam                     JOKA                 EST 8636981  11:08.00 
  144 Mikko Salervo                  OK Trian             FIN 504598   11:10.00 
  145 Joona Huila                    Hiisirasti           FIN 504955   11:12.00 
  128 Ats Sõnajalg                   KEKRSK               EST 500764   11:14.00 
  133 Alar Kume                      Võru                 EST 1008480  11:16.00 
  139 Sergei Rjabõshkin              SRD                  EST 8001488  11:18.00 
  134 Tanel Papp                     Võru                 EST 7206061  11:20.00 
  143 Topi Hasu                      OK Trian             FIN 504600   11:22.00 
  132 Tanel Mõttus                   Võru                 EST 504059   11:24.00 
  130 Reimo Liiv                     Tammed               EST 9200600  -        
  131 Sander Nahkor                  TAOK                 EST 1406362  -        
  135 Sander Vaher                   EKJ SK               EST 9101609  -        
  136 Dmitriy Maslovksiy             Saint Petersburg     RUS 9999929  -        
  137 Timmo Tammemäe                 SK100                EST 8636790  -        
  142 Gediminas Janušis              OK Labirintas        LTU 1404017  -        
  147 Hannes Poolamets               Tammed               EST 9101813  -        

M35
8760m 19KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  159 Marko Külaots                  Tammed               EST 980556   10:24.00 
  149 Mairo Kirss                    Koop                 EST 2056208  10:26.00 
  158 Tarmo Tolm                     Orvand               EST 998984   10:28.00 
  154 Kalvo Kriisk                   Kape                 EST 1111181  10:30.00 
  153 Ville-Veikko Nurminen          Suosmeren Salpa      FIN 504595   10:32.00 
  151 Martin Kaup                    LSF PT               EST 8456788  10:34.00 
  148 Lauri Beilmann                 Tammed               EST 8001826  10:36.00 
  155 Mati Mägi                      HOK                  EST 7122217  10:38.00 
  152 Andres Vaher                   JOKA                 EST 255693   10:40.00 
  150 Alar Alajaan                                        EST 1285050  10:42.00 
  156 Kaido Hallik                   Ilves                EST 730324   10:44.00 
  157 Kert Lindeberg                 Maru Karud SK        EST 1417268  -        
  160 Marcis Gedins                  Auseklis IK          LAT 9555111  -        

M40
6950m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  173 Meelis Merenäkk                Rae                  EST 9002014  10:32.00 
  172 Tarmo Klaar                    Ilves                EST 777777   10:34.00 
  171 Ivo Miller                     Koop                 EST 682485   10:36.00 
  182 Viktor Kassatkin               SRD                  EST 8150871  10:38.00 
  179 Ain Fjodorov                   Peko                 EST 7202718  10:40.00 
  167 Ardo Pajur                     Swedbank             EST 255727   10:42.00 
  184 Alar Abram                     Tammed               EST 7200505  10:44.00 
  161 Sviatoslav Kuznetsov           Mile-Sport           RUS 895765   10:46.00 
  183 Tanel Esta                     HOK                  EST 889116   10:48.00 
  175 Allar Kivil                    LSF PT               EST 8044339  10:50.00 
  188 Tanel Kannel                   Rae                  EST 9101942  10:52.00 
  170 Kaupo Järve                    LSF PT               EST 899068   10:54.00 
  165 Erki Ubina                                          EST 7502154  10:56.00 
  187 Indrek Lillsoo                 Põrgupõhja           EST 8628430  10:58.00 
  181 Tago Teetamm                   Tammed               EST 9101928  11:00.00 
  162 Erki Kriks                     LSF PT               EST 8217313  11:02.00 
  186 Heno Ivanov                    Tartu                EST 7201848  11:04.00 
  178 Peep Otstavel                  LSF PT               EST 500433   11:06.00 
  185 Mārtiņš Dravants               zosēni               LAT 7208337  11:08.00 
  169 Rünno Sulg                     LSF PT               EST 7202375  11:10.00 
  176 Andres Käver                   SK100                EST 7200977  11:12.00 
  177 Lauri Olli                     LSF PT               EST 500440   11:14.00 
  189 Silvar Savolainen              korp! Leola          EST 8265400  11:16.00 
  174 Vallo Vaher                    JOKA                 EST 2102155  11:18.00 
  168 Tõnu Ots                       Swedbank             EST 2023948  11:20.00 
  164 Lauri Tarlap                   Greenbox             EST 8123030  11:22.00 
  166 Mati Korrol                    Swedbank             EST 9200505  11:24.00 
  163 Marti Ranne                    G4S Spordiklubi      EST 7205914  -        
  180 Martins Godins                 B3                   LAT 7300030  -        

M45
6160m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  200 Mart Ostra                     Nõmme                EST 899063   10:11.00 
  199 Allar Padari                   HOK                  EST 1396779  10:13.00 
  207 Andrei Nikitin                 SRD                  EST 681111   10:15.00 
  190 Pekka Saalasti                 Mustalammen Pallo    FIN 1304125  10:17.00 
  218 Heiki Savitsch                                      EST 8647287  10:19.00 
  219 Rain Lillsoo                   Põrgupõhja           EST 1602773  10:21.00 
  215 Rein Zaitsev                   Peko                 EST 2012879  10:23.00 
  192 Kaido Nurja                    Nõmme                EST 8640114  10:25.00 
  203 Meelis Zimmermann              Kape                 EST 9680826  10:27.00 
  201 Jyrki Nieminen                 Lounais-Hämeen Rasti FIN 1201068  10:29.00 
  193 Raivo Laanemets                TON                  EST 1602767  10:31.00 
  211 Raivo Mitt                                          EST 7200495  10:33.00 
  216 Enn Jaama                      Peko                 EST 7201212  10:35.00 
  213 Tarmo Raidma                   Tartu                EST 2012347  10:37.00 
  208 Vladislav Pahhomenkov          SRD                  EST 418138   10:39.00 
  204 Martin Aunin                                        EST 9102069  10:41.00 
  196 Sven Rea                       TON                  EST 691015   10:43.00 
  191 Ain Pello                      Mercury              EST 7003272  10:45.00 
  214 Priit Lepmets                                       EST 2037304  10:47.00 
  198 Tarvo Avaste                   Tammed               EST 1006383  10:49.00 
  202 Randy Korb                     Peko                 EST 504934   10:51.00 
  197 Mart Koppel                                         EST 9102072  10:53.00 
  205 Maris Stabins                  Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 7208029  10:55.00 
  195 Jaan Olvet                     Rakv                 EST 991970   10:57.00 
  206 Kristjan Leiger                Kape                 EST 9201519  10:59.00 
  194 Konstantin Kornev              Mile-Sport           RUS 2085134  11:01.00 
  210 Armo Hiie                      Kape                 EST 9005035  11:03.00 
  209 Toomas Talumaa                 HOK                  EST 8497864  -        
  212 Raivo Reiman                   West                 EST 500646   -        
  217 Olavi Loo                      West                 EST 7204968  -        

M50
6160m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  225 Toomas Voolaid                                      EST 7201935  11:05.00 
  229 Raivo Panker                   Mercury              EST 1417174  11:07.00 
  224 Maksim Gureev                  Kape                 RUS 1301598  11:09.00 
  221 Taivo Tali                     KEKRSK               EST 7208108  11:11.00 
  238 Argo Kauge                     Põrgupõhja           EST 222119   11:13.00 
  235 Antti Roose                    Kobras               EST 7682249  11:15.00 
  228 Matti Yliluikki                Suomusjärven Sisu    FIN 305297   11:17.00 
  223 Lauri Leppik                   TAOK                 EST 641211   11:19.00 
  236 Tomas Ray                      OK77                 FIN 1416430  11:21.00 
  220 Timo Neuvonen                  Mustalammen Pallo    FIN 504599   11:23.00 
  237 Ülo Viru                       Orvand               EST 929404   11:25.00 
  232 Inno Ling                      Lehola               EST 351660   11:27.00 
  226 Priit Pääslane                 Ilves                EST 1391875  11:29.00 
  234 Vladimir Savinov               SRD                  EST 8645016  11:31.00 
  227 Urmas Sulaoja                  Jõhvikas             EST 305254   11:33.00 
  233 Sergei Shved                   SRD                  EST 2007517  11:35.00 
  231 Andres Viira                   Viimsi               EST 7203361  11:37.00 
  222 Jukka Honkasaari               RastiPiikkiö         FIN 504594   11:39.00 
  230 Priit Överus                   Mercury              EST 682399   -        

M55
4980m 14KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  253 Ivo Tamla                      Koop                 EST 1404387  10:01.00 
  240 Risto Pettinen                 Mustalammen Pallo    FIN 504596   10:03.00 
  244 Jaanus Reha                    Koop                 EST 502564   10:05.00 
  243 Mati Preitof                   KEKRSK               EST 505075   10:07.00 
  261 Raul Olesk                     Kobras               EST 1000004  10:09.00 
  239 Sergei Iudov                   Pskov Rus            RUS 682269   10:11.00 
  251 Timo Asikainen                 Hiisirasti           FIN 305572   10:13.00 
  260 Urmas Laev                     Mercury              EST 351674   10:15.00 
  254 Aleksandr Gnidenko             Jõhvikas             EST 7203269  10:17.00 
  247 Juha Eronen                    Karkki-Rasti         FIN 424634   10:19.00 
  242 Eduard Pukkonen                KEKRSK               EST 897421   10:21.00 
  258 Margus Jaanus                  Koop                 EST 7203388  10:23.00 
  252 Tiit Tali                      Ilves                EST 886244   10:25.00 
  255 Andrej Mitenkov                Azimut, SPb          RUS 7206075  10:27.00 
  259 Jaak Rohtsalu                  Rakv                 EST 305537   10:29.00 
  241 Maido Kaljur                   KEKRSK               EST 9200587  10:31.00 
  245 Vello Post                     Koop                 EST 263886   10:33.00 
  262 Heikki Vestola                 RaVa                 FIN 682499   10:35.00 
  256 Mika Ruuhiala                  Hiisirasti           FIN 504953   10:37.00 
  250                                                                  10:39.00 
  246 Ando Post                      Koop                 EST 7206065  10:41.00 
  248 Mikhail Ivanov                 Pskov                RUS 899116   10:43.00 
  257 Andres Talver                  Mercury              EST 1602780  10:45.00 
  249 Evgenii Mikhailov              Pskov                RUS 2113935  10:47.00 

M60
4980m 14KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  278 Timo Glad                      Rasti-Jyry           FIN 7201751  10:49.00 
  263 Heini Tammik                   Kape                 EST 305282   10:51.00 
  276 Jüri Merirand                  Otepää               EST 361409   10:53.00 
  270 Kari Jylhä                     Joutsenon Kullervo   FIN 7300159  10:55.00 
  293 Tapani Huovila                 Suunta Jyväskylä     FIN 9201548  10:57.00 
  269 Pertti Laine                   Mustalammen Pallo    FIN 1304135  10:59.00 
  279 Jüri Rokko                     SK RT                EST 682491   11:01.00 
  271 Andrei Oshmarin                Novgorod             RUS 2018983  11:03.00 
  273 Jaak Reimaa                    Ilves                EST 1417180  11:05.00 
  288 Jaak Jaagus                    Saku                 EST 428179   11:07.00 
  291 Tõnu Kuusik                    LUS                  EST 1406468  11:09.00 
  286 Tauno Kure                     Kape                 EST 406039   11:11.00 
  275 Anti Parik                     Otepää SK            EST 1303011  11:13.00 
  281 Veli-Matti Heinonen            HIKIKI               FIN 682132   11:15.00 
  292 Tõnu Karp                      Tempo                EST 1406424  11:17.00 
  285 Udo Lüüs                       Ilves                EST 7550824  11:19.00 
  264 Sergei Movko                   Azymut 45 Gdynia     RUS 2300050  11:21.00 
  265 Boris Krylov                   OK Kaliningrad       RUS 7201637  11:23.00 
  287 Heikki Susimaa                 Helsingin Suunnistaj FIN 54776    11:25.00 
  274 Jarmo Lehto                    VeVe                 FIN 418254   11:27.00 
  282 Rein Rooni                     Orvand               EST 998985   11:29.00 
  272 Kaljo Julge                    Kape                 EST 305260   11:31.00 
  289 Kalju Vaikjärv                 Vunder               EST 1406422  11:33.00 
  277 Aare Limberg                   Rakv                 EST 406026   11:35.00 
  290 Juhani Pörsti                  Suosmeren Salpa      FIN 504591   11:37.00 
  280 Arto Niemi                     HIKIKI               FIN 504597   11:39.00 
  266 Heimo Jumppanen                Pihkaniskat          FIN 305772   -        
  267 Jarmo Jumppanen                Pihkaniskat          FIN 7571955  -        
  268 Eero Nevalainen                Pihkaniskat          FIN 7207422  -        
  283 Heino Rebane                   Orvand               EST 345794   -        
  284 Tiit Olju                      Orvand               EST 1602761  -        
  294 Aimur Raudsepp                 JOKA                 EST 8636805  -        

M65
4280m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  305 Rein Kriks                     Rakv                 EST 1405608  10:05.00 
  295 Toomas Naelapää                KEKRSK               EST 305295   10:07.00 
  311 Mauri Sinnelä                  Suomusjärven Sisu    FIN 1201078  10:09.00 
  315 Markku Nurminen                Suosmeren Salpa      FIN 503325   10:11.00 
  302 Jouko Koivula                  Helsingin suunnistaj FIN 64590    10:13.00 
  323 Rein Unt                       TON                  EST 750750   10:15.00 
  322 Paul Aug                       Orvand               EST 305450   10:17.00 
  316 Juhani Tarvainen               Pitäjänmäen Tarmo    FIN 1407421  10:19.00 
  301 Johannes Tasa                  Tammed               EST 889773   10:21.00 
  310 Mati Randoja                   Jõhvikas             EST 1408073  10:23.00 
  304 Kalev Kukk                     TAOK                 EST 305614   10:25.00 
  297 Ivan Kazantsev                 Novgorod             RUS 350026   10:27.00 
  318 Heiki Rammul                   Ilves                EST 302827   10:29.00 
  320 Arne Kolk                      Jõhvikas             EST 305247   10:31.00 
  307 Juhani Nippala                 Rasti-Jyry           FIN 40717    10:33.00 
  312 Lasse Kallio                   Suomusjärven Sisu    FIN 7205374  10:35.00 
  324 Lembit Nöps                    Ilves                EST 1007293  10:37.00 
  298 Kai Saksman                    TON                  FIN 8627824  10:39.00 
  303 Unto Tanttu                    Keravan Urheilijat   FIN 2000299  10:41.00 
  319 Mati Karp                      Tempo                EST 2103354  10:43.00 
  299 Arvo Kivikas                   Ilves                EST 505076   10:45.00 
  313 Kalle Nelk                     Tammed               EST 1601620  10:47.00 
  314 Toivo Saue                     HOK                  EST 895347   10:49.00 
  296 Jurii Vekshin                  Novgorod             RUS 7201346  10:51.00 
  309 Pjotr Aksjonov                 Jõhvikas             EST 1405524  10:53.00 
  306 Kari Hovi                      Rasti-Jyry           FIN 354044   10:55.00 
  317 Tiit Ploompuu                  Jõhvikas             EST 305195   10:57.00 
  321 Kai Willadsen                  TON                  EST 9102226  10:59.00 
  300 Rein Hanstein                  Okas                 EST 1398304  11:01.00 
  308 Jouko Räty                     HIKIKI               FIN 503318   11:03.00 

M70
4280m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  326 Vladimir Vari                                       EST 1303033  11:05.00 
  339 Rafael Gordon                  Võru                 EST 1396774  11:07.00 
  330 Heikki Kyyrönen                TON                  EST 2800469  11:09.00 
  327 Keijo Rantala                  Karkki-Rasti         FIN 1345678  11:11.00 
  336 Mati Poom                      TON                  EST 510444   11:13.00 
  335 Risto Wessman                  HIKIKI               FIN 503315   11:15.00 
  325 Sergei Miasnikov               Pskov Rus            RUS 2088790  11:17.00 
  332 Ülo Vainura                    Tammed               EST 681664   11:19.00 
  346 Ants Tamm                      TON                  EST 305123   11:21.00 
  342 Elmo Pärna                     Lehola               EST 1398310  11:23.00 
  328 Mihkel Mälter                  KEKRSK               EST 305293   11:25.00 
  337 Juhan Bachmann                 Jõhvikas             EST 1411932  11:27.00 
  338 Tõnu Nurm                      Kobras               EST 9200597  11:29.00 
  343 Risto Sirola                   Keravan Urheilijat   FIN 1396113  11:31.00 
  340 Ilmar Mõistlik                 Orion                EST 305846   11:33.00 
  341 Peep Koppel                    Koop                 EST 1405601  11:35.00 
  331 Agu Koppa                      Jõhvikas             EST 9102228  11:37.00 
  333 Jorma Helin                    Rasti-Jyry           FIN 2073771  11:39.00 
  344 Enn Aedna                      West                 EST 2031719  11:41.00 
  334 Paavo Inkinen                  Rasti-Jyry           FIN 9201396  11:43.00 
  345 Jüri Tähemaa                   TON                  EST 2058432  11:45.00 
  329 Åge Liljeström                 Helsingin Suunnistaj FIN 9201973  11:47.00 

M75
3620m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  357 Lev Migdalski                  Jõhvikas             EST 1404116  10:01.00 
  347 Juho Heinrand                  Norma                EST 352371   10:03.00 
  359 Onni Rosenqvist                Suosmeren Salpa      FIN 503316   10:05.00 
  351 Mihhail Taivere                Kape                 EST 2088111  10:07.00 
  363 Georg Sooberg                  Võru                 EST 1931308  10:09.00 
  349 Heikki Lepistö                 Helsingin Suunnistaj FIN 54798    10:11.00 
  362 Vello Krohn                    Tammed               EST 2102152  10:13.00 
  354 Olavi Leino                    HIKIKI               FIN 503324   10:15.00 
  356 Martin Ilves                   Jõhvikas             EST 418185   10:17.00 
  348 Rein Küttim                    Orion                EST 9102097  10:19.00 
  352 Tõnu Raid                      Tammed               EST 223667   10:21.00 
  360 Nikolai Kuha                   Kape                 EST 2019005  10:23.00 
  355 Reijpo Leino                   HIKIKI               FIN 503320   10:25.00 
  350 Jouko Karjalainen              Helsingin Suunnistaj FIN 252025   10:27.00 
  361 Riho Kilp                      Tammed               EST 681656   10:29.00 
  353 Reijo Seitajoki                Rasti-Jyry           FIN 9101387  10:31.00 
  358 Kalju Tilk                     Orion                EST 9102805  -        

M80
2700m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  367 Heino Peeterson                West                 EST 302841   10:00.00 
  364 Heino Mardiste                 Kape                 EST 338035   10:02.00 
  366 Kaarel Koitmets                Jõhvikas             EST 305246   10:04.00 
  365 Endel Remmet                   Kape                 EST 1401218  10:06.00 

M85
2700m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  368 Heino Heinloo                  Tammed               EST 2048227  10:08.00 
  370 Juhani Salmenkylä              Helsingin Suunnistaj FIN 2078947  10:10.00 
  369 Feliks Kipper                  Orion                EST 305430   10:12.00 

N12
2320m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  377 Angela Mõttus                  Otepää               EST 2061692  10:00.00 
  384 Kirke Savitsch                                      EST 305856   10:02.00 
  379 Gerda Kivil                    LSF PT               EST 9101262  10:04.00 
  371 Anett Kari                     Rakvere ok           EST 2088781  10:06.00 
  378 Helina Saega                   Otepää               EST 2061693  10:08.00 
  381 Anni Linnus                    Peko                 EST 305484   10:10.00 
  372 Maria Eller                    HOK                  EST 9102080  10:12.00 
  383 Viktoria Misnik                Võru/Võru spordikool EST 2118305  10:14.00 
  380 Sofia Pahhomenkova             SRD                  EST 255912   10:16.00 
  375 Eva Maria Kandla               Tartu Katoliku SK    EST 305240   10:18.00 
  382 Iris Abram                     Tammed               EST 891111   10:20.00 
  374 Mareli Vaher                   Tartu Katoliku SK    EST 2101104  10:22.00 
  373 Herta Kesküla                  HOK/hiiumaa sk       EST 2076646  10:24.00 
  376 Harriet Koppel                 Tartu Katoliku SK    EST 350022   10:26.00 

N14A
2780m 10KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  392 Kaidi Piirisild                Võru                 EST 2115796  10:00.00 
  385 Birgit Rõõm                    Ilves                EST 1394140  10:02.00 
  387 Geteli Hanni                   Kobras/Põlva Spordik EST 1411924  10:04.00 
  388 Brigitte Panker                Ilves                EST 1008454  10:06.00 
  390 Elis Karpov                    SRD                  EST 2110786  10:08.00 
  391 Liis Musta                     Võru                 EST 2115799  10:10.00 
  386 Evely Ostrov                   Kobras/Põlva Spordik EST 255773   10:12.00 
  389 Eliise Kesküla                 HOK/hiiumaa sk       EST 9663313  -        

N14B
2320m 6KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  393 Brita Ploompuu                 Põrgupõhja           EST 350025   10:28.00 
  396 Karolin-Kristiin Piirmets                           EST 2012369  10:30.00 
  395 Aigi Einmaa                    Rakv                 EST 1404055  10:32.00 
  397 Karmen Eveli Kauge             Põrgupõhja           EST 503303   10:34.00 
  394 Liis-Marii Kaso                Rakv                 EST 2088782  10:36.00 

N16A
3690m 13KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  399 Anastasia Botova               White Nights         RUS 1053005  10:31.00 
  410 Anastasija Pahhomenkova        SRD                  EST 8646124  10:33.00 
  402 Kairiin Märtson                Kobras/Põlva Spordik EST 1404057  10:35.00 
  408 Agnija Caune                   Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 1394782  10:37.00 
  406 Siiri Talts                    HOK- Hiiu SP         EST 9021120  10:39.00 
  412 Anita Laanejõe                 Võru/Võru spordikool EST 1404452  10:41.00 
  400 Elizaveta Botova               White Nights         RUS 1260381  10:43.00 
  403 Anete Saar                     Kobras/Põlva Spordik EST 998988   10:45.00 
  405 Helena Maripuu                 HOK/hiiumaa ok       EST 1090502  10:47.00 
  411 Kristina Haug                  Võru/Võru spordikool EST 1409453  10:49.00 
  409 Zanda Stabiņa                  Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 7208329  10:51.00 
  401 Greta-Maria Pisarev            Jõhvikas             EST 1404105  10:53.00 
  407 Eliise Kesküla                 HOK/hiiumaa sk       EST 9663313  10:55.00 
  398 Paula Liis Viljamaa            Tammed               EST 8631755  10:57.00 
  404 Elza Zacmane                   Ogre OK/SC           LAT 2011713  10:59.00 

N16B
2990m 7KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  413 Ingrid Sooberg                 TON                  EST 1404388  10:14.00 
  414 Kristina Sidorova              Käbi                 EST 364453   10:16.00 

N18
5050m 12KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  416 Birgit Russka                  Kobras/Põlva Spordik EST 7206056  10:01.00 
  420 Triin Helimets                 HOK                  EST 2076643  10:03.00 
  417 Ada Vitolina                   Ogre OK/SC           LAT 1399841  10:05.00 
  415 Laura-Liis Kütt                Kobras/Põlva Spordik EST 1400364  10:07.00 
  424 Signe Kallion                  Võru/Võru spordikool EST 2011132  10:09.00 
  418 Katrina Celeste                Ogre OK/SC           LAT 1399842  10:11.00 
  422 Annabel Teetamm                Tammed               EST 1395604  10:13.00 
  419 Marta Eller                    HOK                  EST 2077863  10:15.00 
  423 Kristel Kõivo                  Peko                 EST 2006424  10:17.00 
  425 Kati Iher                      Võru                 EST 436468   10:19.00 
  421 Elīna Skopāne                  Azimuts OK-Sm BJSS   LAT 7205509  10:21.00 

N20
5420m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  429 Emily Raudkepp                 Peko                 EST 1392658  10:00.00 
  427 Liina Vesilind                 SRD                  EST 505561   10:02.00 
  426 Tiina- Maria Tali              KEKRSK               EST 255910   10:04.00 
  430 Epp Paalberg                   Rakv                 EST 1144666  10:06.00 
  431 Marie Tammemäe                                      EST 9200720  10:08.00 
  428 Kristiina Himma                Võru                 EST 7202376  10:10.00 

N21A
6950m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  437 Silja Olesk                    Kobras               EST 222880   10:20.00 
  434 Jaana Olvet                    Rakv                 EST 980554   10:22.00 
  435 Maris Terno                    Swedbank             EST 900559   10:24.00 
  432 Thea Kaljur                    KEKRSK               EST 8644552  10:26.00 
  436 Marili Zimmermann              Kape                 EST 9931008  10:28.00 
  433 Grethe Johanna Ploompuu        KEKRSK               EST 305705   10:30.00 

N21B
5420m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  444 Kertu Savitsch                 TON                  EST 8636982  10:12.00 
  440 Marta Olvet                    Rakv                 EST 7208319  10:14.00 
  438 Mari-Liis Kaljur               KEKRSK               EST 9005117  10:16.00 
  443 Kaisa Rebane                   -                    EST 503302   10:18.00 
  439 Merilin Vahtra                 KEKRSK               EST 7208291  10:20.00 
  441 Annika Silde                   Mercury              EST 332922   10:22.00 
  442 Tais Vakrõõm                   SRD                  EST 9862309  10:24.00 

N21C
3660m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  449 Grete-Liina Miller             Koop                 EST 2021818  10:39.00 
  452 Aet Tampuu                     SRD                  EST 305588   10:41.00 
  445 Egne Kriks                     Rakv                 EST 2103355  10:43.00 
  454 Kaidi Ruusalepp                Kobras               EST 503311   10:45.00 
  450 Veste Kivipalu                 LSF PT               EST 227584   10:47.00 
  446 Riina Kink                     Koop                 EST 255603   10:49.00 
  453 Mare Vahtre                    OK Käbi              EST 255551   10:51.00 
  447 Merle Kruusamägi               Jõhvikas             EST 1404106  10:53.00 
  451 Kristina Vesilind              SRD                  EST 682248   10:55.00 
  455 Lisli Pak                      Rae                  EST 1411403  10:57.00 
  448 Marina Väljas                  HOK                  EST 2077864  10:59.00 
  456 Hanna Lindeberg                Swedbank AS          EST 2014925  -        
  457 Aive Mõttus                                         EST 503307   -        

N21E
7470m 20KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  458 Laura Joonas                   Võru                 EST 9969999  11:06.00 
  460 Milla Mattila                  Helsingin Suunnistaj FIN 9120591  11:08.00 
  461 Margret Zimmermann             Kape                 EST 9950412  11:10.00 
  459 Triin Jäädmaa                  Võru                 EST 2048498  -        

N35
5420m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  462 Anu Poopuu                     Tammed               EST 888104   10:26.00 
  468 Merike Vanjuk                  Kape                 EST 760603   10:28.00 
  466 Anu Kuusmaa                    SK100                EST 8646109  10:30.00 
  470 Katri Salo                     Helsingin Suunnistaj FIN 64425    10:32.00 
  467 Külli Leiger                   Kape                 EST 9201520  10:34.00 
  463 Ilze Pikšena                                        LAT 8120121  10:36.00 
  465 Kadri Isakar                   LSF PT               EST 7820220  10:38.00 
  464 Piia Avaste                    Tammed               EST 1000010  10:40.00 
  469 Kadri Limberg                  LSF PT               EST 9820729  10:42.00 

N40
5050m 12KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  484 Ruth Esta                      HOK                  EST 2007530  10:23.00 
  481 Riin Otstavel                  LSF PT               EST 7788990  10:25.00 
  471 Anneli Pello                   Mercury              EST 889118   10:27.00 
  477 Heleri Kivil                   LSF PT               EST 889107   10:29.00 
  487 Edit Kannel                    Norma                EST 889120   10:31.00 
  474 Ilona Poljakova                LSF PT               EST 7731904  10:33.00 
  475 Kirti Rebane                   Tammed               EST 506009   10:35.00 
  486 Signe Raidmets                 TON                  EST 7205913  10:37.00 
  472 Mall Alev                      Tammed               EST 44616    10:39.00 
  482 Ieva Godina                    B3                   LAT 980539   10:41.00 
  480 Ave Kranberg                   Mercury              EST 1602000  10:43.00 
  478 Kristi Vassil                  Ilves                EST 1006500  10:45.00 
  476 Kristi Heilman                 HOK                  EST 2077855  10:47.00 
  483 Teele Eensaar                  Ilves                EST 500577   10:49.00 
  485 Ineta Bārdiņa                  Smiltene             LAT 503308   10:51.00 
  473 Triin Jaaniste                 Ilves                EST 7200979  10:53.00 
  479 Sirje Nurgamaa                 SK Järve             EST 7204663  -        

N45
4370m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  500 Ella Shved                     SRD                  EST 7008020  10:01.00 
  503 Anneli Aas                     TON                  EST 7204665  10:03.00 
  501 Carola Ray                     OK77                 FIN 2058409  10:05.00 
  498 Jana Kink                      Kape                 EST 500732   10:07.00 
  493 Sari Tupitsa                   Rasti E4             FIN 2021812  10:09.00 
  488 Inga Karu                      HOK                  EST 8640119  10:11.00 
  496 Piret Niglas                   Jõhvikas             EST 7204664  10:13.00 
  502 Triina-Britt Preden            TON                  EST 500434   10:15.00 
  504 Mare Parve                     Peko                 EST 899200   10:17.00 
  491 Merike Mets                    Rakv                 EST 351677   10:19.00 
  490 Erika Joonas                   Võru                 EST 7206067  10:21.00 
  494 Riika Ploompuu                 Swedbank             EST 1602766  10:23.00 
  492 Evelyn Himma                   Rakv                 EST 1402817  10:25.00 
  497 Siiri Vallner                                       EST 8171621  10:27.00 
  495 Minija Pääslane                Ilves                EST 2012366  10:29.00 
  499 Maret Viira                    Viimsi               EST 255864   10:31.00 
  489 Maari Idnurm                   TON                  EST 8647288  10:33.00 

N50
4370m 14KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  506 Elina Lasseron                 EWK                  EST 8642294  10:35.00 
  525 Ülle Pellja                    JOKA                 EST 7210018  10:37.00 
  520 Merike Paapson                 TON                  EST 660309   10:39.00 
  512 Airi Alnek                     Võru                 EST 1008474  10:41.00 
  521 Daisy Kroon                    Jõhvikas             EST 1410833  10:43.00 
  505 Olga Temnikova                 OK Kaliningrad       RUS 2024949  10:45.00 
  511 Meeli Kerem                    TON                  EST 7200990  10:47.00 
  516 Epp Voitka                     Võru                 EST 1395607  10:49.00 
  507 Aleksandra Lebedeva            Pskov                RUS 2076634  10:51.00 
  523 Helve Kansi                    Viljandi             EST 2108961  10:53.00 
  510 Lea Leppik                     TAOK                 EST 651116   10:55.00 
  518 Mai Viirmann                   Põrgupõhja           EST 503319   10:57.00 
  517 Tiina Tamla                    Koop                 EST 305371   10:59.00 
  514 Maris Roosipuu                 TON                  EST 9101932  11:01.00 
  513 Anneli Rämmann                 Koop                 EST 505074   11:03.00 
  508 Tuulikki Salmenkylä            Helsingin Suunnistaj FIN 64337    11:05.00 
  519 Tiia Laul                                           EST 1410836  11:07.00 
  515 Anu Järv                                            EST 8639465  11:09.00 
  524 Riina Laev                     Mercury              EST 351679   11:11.00 
  509 Ave Janu                       Koop                 EST 2076627  11:13.00 
  522 Aari Talver                    Mercury              EST 1405505  11:15.00 

N55
3780m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  542 Kirsi Kihlström                Rasti E4             FIN 209076   10:20.00 
  535 Merike Mändsoo                 TON                  EST 223650   10:22.00 
  531 ÜLLE PÕLDOJA                   Ilves                EST 305208   10:24.00 
  552 Reet Johanson                  Kobras               EST 1410837  10:26.00 
  526 Marina Movko                   Azymut 45 Gdynia     RUS 2300540  10:28.00 
  532 Anne Pelto-Huikko              Hiisirasti           FIN 2048121  10:30.00 
  555 Sarmite Sild                   Võru                 EST 1406474  10:32.00 
  538 Marika Kirsspuu                TAOK                 EST 7071003  10:34.00 
  544 Ülle Raudsepp                  Okas                 EST 1404069  10:36.00 
  539 Aino Leppänen                  Rasti-Jyry           FIN 418255   10:38.00 
  554 Ilme Roosi                     Orvand               EST 2014901  10:40.00 
  536 Arja Vestola                   NaTe                 FIN 7203262  10:42.00 
  551 Saima Värton                   Kobras               EST 1391856  10:44.00 
  528 Marje Viirmann                 KEKRSK               EST 980565   10:46.00 
  553 Päivi Aarikka-Ruuhiala         Hiisirasti           FIN 504954   10:48.00 
  534 Tiina Rillo                    -                    EST 305374   10:50.00 
  556 Anne Jaakson                   HOK                  EST 2044909  10:52.00 
  540 Päivi Raatikainen              Rasti E4             FIN 07309    10:54.00 
  537 Marja Töyrylä                  KYS                  FIN 7202701  10:56.00 
  530 Olga Nazaran                   Pskov                RUS 899117   10:58.00 
  533 Aino Koser                     Ilves                EST 222148   11:00.00 
  543 Anu Malts                      TON                  EST 7209674  11:02.00 
  546 Olga Jakovleva                 Jõhvikas             EST 1406430  11:04.00 
  529 Liubov Gerasimova              Novgorod             RUS 2041768  11:06.00 
  547 Maire Kure                     Kape                 EST 338028   11:08.00 
  550 Pille Illak                    Otepää               EST 222114   11:10.00 
  541 Mare Kitsnik                   Saku                 EST 7205544  11:12.00 
  545 Leena Salmenkylä-Mattila       Helsingin Suunnistaj FIN 9130358  11:14.00 
  527 Gea Rennel                     KEKRSK               EST 1007292  11:16.00 
  549 Tiina Oras                     Ilves                EST 305759   11:18.00 
  548 Pirjo Kivioja                  Salon Vilpas         FIN 338653   -        

N60
3780m 10KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  563 Maire Limberg                  Rakv                 EST 406021   11:20.00 
  559 Tiina Talisoo                  KEKRSK               EST 9101170  11:22.00 
  567 Anne Vaikjärv                  Vunder               EST 352360   11:24.00 
  560 Natalia Ushakova               Pskov                RUS 1005464  11:26.00 
  571                                                                  11:28.00 
  562 Ulla Lehto                     KyS                  FIN 418258   11:30.00 
  565 Anita Laaksonen                Tarpian Suunta       FIN 997886   11:32.00 
  561 Anne Arold                     Ilves                EST 899196   11:34.00 
  568 Eha Tolm                       Orvand               EST 305472   11:36.00 
  570 Aili Laanjõe                   Kobras               EST 682262   11:38.00 
  566 Vaike Tomann                   Ilves                EST 1006200  11:40.00 
  564 Ene Sulg                       Orvand               EST 1413764  11:42.00 
  569 Irma Ahonkivi                  Rastikarhut          FIN 503313   11:44.00 
  558 Kirsi Hakomäki                 Helsingin Suunnistaj FIN 40729    11:46.00 
  557 Helena Jumppanen               Pihkaniskat          FIN 7311     -        

N65
3360m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  574 Alina Kazantseva               Novgorod             RUS 1003277  10:38.00 
  590 Niina Karnit                   SRD                  EST 9200495  10:40.00 
  578 Epp Kroon                      Ilves                EST 1394128  10:42.00 
  586 Ene Ehrenpreis                 Viru-Nigula spordikl EST 1415625  10:44.00 
  572 Mare Aibast                    KEKRSK               EST 305284   10:46.00 
  577 Sirpa Koivula                  Helsingin suunnistaj FIN 06631    10:48.00 
  587 Tatjana Šumilo                 Jõhvikas             EST 2073773  10:50.00 
  579 Liivi Parik                    Otepää SK            EST 1000006  10:52.00 
  588 Kersti Ploom                   Jõhvikas             EST 305119   10:54.00 
  580 Eha Kriks                      Rakv                 EST 1411922  10:56.00 
  581 Paula Honkavaara               Rasti-Vihti          FIN 504588   10:58.00 
  589 Anu Saue                       HOK                  EST 2007531  11:00.00 
  573 Juta Virkepuu                  KEKRSK               EST 305303   11:02.00 
  582 Ritva Kajava                   Hämeenlinnan Suunnis FIN 302871   11:04.00 
  576 Hille Tasa                     Tammed               EST 681651   11:06.00 
  575 Riina Kivikas                  Ilves                EST 1401239  11:08.00 
  584 Ritva Mononen                  Hämeenlinnan Suunnis FIN 354049   11:10.00 
  592 Tiiu Kaasik                    Ilves                EST 1401219  11:12.00 
  583 Beatrice Malmsten              Lynx                 FIN 418260   11:14.00 
  591 Leili Prans                    Ilves                EST 1401172  11:16.00 

N70
3360m 11KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  593 Ludmila Miasnikova             Pskov Rus            RUS 1302197  11:18.00 
  603 Malle Viilma                   TON                  EST 1404390  11:20.00 
  599 Ulla Lindsten                  Rasti-Jyry           FIN 354045   11:22.00 
  604 Anne Jundas                    Jõhvikas             EST 1395672  11:24.00 
  598 Kaie Kivila                    Ilves                EST 1398559  11:26.00 
  597 Galina Semenova                Velikie Luki         RUS 9579263  11:28.00 
  605 Virve Orav                     Tammed               EST 1396780  11:30.00 
  601 Tytti Torp                     Helsingin Suunnistaj FIN 238942   11:32.00 
  595 Liis Lille                     KEKRSK               EST 9101171  11:34.00 
  606 Eeva Tanska                    Espoon Suunta        FIN 2048114  11:36.00 
  602 Mirjami Tupitsa                Rasti-Jyry           FIN 418257   11:38.00 
  594 Kate Rantala                   Karkki-Rasti         FIN 1122221  11:40.00 
  600 Tuula Ohramaa                  Rasti-Jyry           FIN 560408   11:42.00 
  596 Irma Liljeström                Helsingin Suunnistaj FIN 1400490  11:44.00 

N75
2880m 9KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  615 Ülle Mõistlik                  Orion                EST 255481   10:00.00 
  607 Ilse Uus                       TON                  EST 1405508  10:02.00 
  611 Ilona Vanaveski                Ilves                EST 1398311  10:04.00 
  612 Marja Raatikka                 Helsingin Suunnistaj FIN 62835    10:06.00 
  608 Maimu Tornberg                 Koop                 EST 352353   10:08.00 
  614 Ulla Finnilä-Seitajoki         Rasti-Jyry           FIN 302877   10:10.00 
  610 Maie Abram                     Ilves                EST 1411940  10:12.00 
  613 Maire Raid                     Tammed               EST 681652   10:14.00 
  616 Aino Kirkkala                  Suosmeren Salpa      FIN 503321   10:16.00 
  609 Ludmila Gorhkova               Pskov                RUS 899113   10:18.00 

N80
2090m 8KP {Start nr:2 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  618 Eila Pekkarinen                Keravan Urheilijat   FIN 415540   10:01.00 
  617 Pirkko Raunemaa                Helsingin Suunnistaj FIN 1396105  10:03.00 

JOKA
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2017, www.tak-soft.com