41. EESTI LINNADE ja 24. EESTI VALDADE SUVEMÄNGUD ORIENTEERUMISES

Tulemused

Etapid

Valdade edetabel

I Rae vald 194
II Ambla vald 184
III Kiili vald 175
IV Tartu vald 175
V Saue vald 174
VI Sauga vald 161
VII Audru vald 155
VIII Kernu vald 150
IX Tarvastu vald 147
X Luunja vald 145
XI Saarde vald 135
XII Viimsi vald 102
XIII Kose vald 81
XIV Võru vald 77
XV Kadrina vald 50,5
XVI Rapla vald 37
XVII Käina vald 35
XVIII Tapa vald 33
XIX Karksi vald 31
XX Värska vald 30
XXI Viljandi vald 29
XXII Nissi vald 23
XXII Suure-Jaani vald 21,5
XXIV Märjamaa vald 21
XXV Raasiku vald 18

Linnade edetabel

I Põlva linn 190
II Saue linn 189
III Türi linn 183
IV Jõhvi linn 178
V Rakvere linn 172
VI Viljandi linn 119
VII Võru linn 110
VIII Elva linn 108
IX Paide linn 101
X Kärdla linn 80
XI Jõgeva linn 52

Linnade edetabel

VÕISTLUSINFO (uuendatud 27.06.2016) (stardiprotokoll – uuendatud 02.07.2016)

Võistluskeskus: Mädara-Kellissaare (tähistus Rakvere- Pärnu mnt 58 km (~2 km Kurgja teeristist Türi poole).

Võistlusala: lühirada

Ajakava: 17:00 – Startide algus ~19.00 Autasustamine

Võistlusklassid ja rajad: M16 (sündinud 2000.a. ja hiljem) – 3,67 km, 12 KP ; N16 – 3,23 km, 11 KP M21 (sünd. 1982-1999) – 6,67 km, 19 KP ; N21 – 5,08 km, 15 KP M35 (sünd. 1972-1981) – 5,62 km, 13 KP ; N35 – 4,43 km, 13 KP M45 (sünd. 1962-1971) – 5,08 km, 15 KP ; N45 – 3,67 km, 12 KP M55 (sünd. 1961.a. ja varem) – 4,43 km, 13 KP ; N55 – 3,23 km, 11 KP Lubatakse osaleda ainult oma võistlusklassis.

Kaart ja maastik: Kaart 2013, täpsustused 2016 kevad, mõõtkava 1:10000 , h 2,5 m. Autorid Madis Oras, Paul Poopuu Kaardi formaat A4. Kaart on kilekotis.

Erineva läbitavusega mets, korrapärase sihi- ja kraavivõrk, erineva suurusega sood ja sookesed, vähese liigendatusega maastik , kus on eraldiasetsevad kõrged oosid. Maastiku läbib suur kõrgepingeliin. Metsasus rajal ~100%. Metsas palju erineva taseme ja märgatavusega metsa väljaveo teid ja metsa hooldusraie sihte ning kõiki neid kaardile pole kantud. Lagedatel, raiesmikel, kraavi äärtes ja kohati ka madalamas metsas kõrge hein ja ka nõges, metsa all sõnajalad, mis takistavad liikumist ja ka madalatel reljeefivormidel nähtavust. Sood on praegu praktiliselt kuivad. Võistlusmaastikul asuv krossirada on liivasel pinnasel ja sellel jooksmine on raskendatud. Ohukohad Kaardil asuvad teed on liiklusele avatud.

Starti maad võistluskeskusest 200 m. Soojendusalaks on maanteelt võistluseksusesse saabuv tee. Võistleja peab stardi eel ise oma SI-kaardi puhastama eelnevast infost SI jaamades CLEAR ja CHECK Eelstart 2 minutit. Kaardi võtab võistleja pärast stardipiiksu ise oma võistlusklassi tunnusega ämbrist. Finiš Viimasest KP-st tuleb finišisse tähistus. Finišijoonel asub finišijaam, milles tuleb kindlasti oma SI-kaart märkida. Pärast finišit liikuda SI mahalugemisjaama juurde, kus loetakse SIkaardist võistleja tulemus ja trükitakse see ka võistlejale. Võistluskaart jäetakse finišisse kohtunike kätte kuni startide lõppemiseni. Finiš asub võistluskeskuses.

NB! Pärast finišeerimist ei ole lubatud kuni võistluse lõpuni võistlusmaastikule minna.

Märkesüsteem Kasutusel elektrooniline SPORTident (SI) märkesüsteem. Registreerimisel teatada SI-kaardi number või selle rentimise soov. SI-rendikaardi saab kätte võistluskeskusest ja see tuleb finišis tagastada.

Legendid on trükitud kaardi serva ja stardis on olemas ka lisalegendid

Tualetid Võistluskeskuses

Võistkondliku paremusjärjestuse selgitamine Võistkondliku paremusjärjestuse selgitamiseks saavad võistlejad punkte alljärgnevalt: I koht – 40 punkti, II koht – 37 p., III koht – 35 p., 4. koht – 33 p., 5. koht – 32 p. jne. Võistkondliku paremusjärjestuse selgitamiseks liidetakse 5 parema võistleja kohapunktid olenemata võistlusklassist. Punktide võrdsuse korral on määravaks suurem esi- või paremate kohtade arv.

Autasustamine Vastavalt 41.Eesti linnade ja 24. Eesti valdade suvemängude üldjuhendile

Võistluse korraldaja OK JOKA , EMSL Jõud. Peakorraldaja Kaarel Kallas, rajameister Tiit Tähnas

41. linnade mängude üldjuhend

8 replies on “41. EESTI LINNADE ja 24. EESTI VALDADE SUVEMÄNGUD ORIENTEERUMISES”

 1. Toomas Puss ütleb:

  Inspekteerimata ja volinikuta võistlus ei ole sportlik:
  # N16 ja N55 rajal oli risti suunaetapp kitsale kruusateele, kus ootas “põõsas passiva” politseiniku mooduline teetgaune lõks kolme lähestikuse KP-ga — tasemel rajameister nii ei tee. Ja nii tulid need “plaanivälised” tühistamised nimetatud võistlusklassides (kelle rõõm?).
  # korraldajate enda kasuks rikutud stardiprotokoll ON sulasege korruptsioon (Kindlalt Edasi?). Türi ristirahvas, rõõmustage oma ühepunktilise (!) Pyrrhose võidu üle.
  JA NII NAD RIKKUSID kenas metsas toredal rajal toimunud võistluse (M55 jaoks oli eelviimase KP võtmisega kaks korda üle Kalevipoja künnivao ronimine kah liiast).

 2. Kristo Keevend ütleb:

  Kuna stardiprotokolli loosimise juures olin isiklikult, siis selles osas võin ka kommentaare jagada. Nimelt tuli stardiprotokoll ringi teha, sest esialgsest protokollist olid mõned omavalitsused välja jäänud ja seda seetõttu, et ei järgitud juhendis toodud nõudeid (ei registreeritud läbi ospordi). Kuna meie eesmärk oli kõigile siiski startimise võimalus anda, otsustasime, et nii varakult muudetav stardiprotokoll ei tohiks kellelegi probleeme tekitada. Kahju kui keegi siiski edaspidi saadetud protokolle ei vaadanud, aga korraldajad tegid omalt poolt kõik, et kõige värskem stardiprotokoll oleks kogu aeg leitav. Kindlasti ei muutunud stardiprotokoll Türi valla sportlaste kasuks (kuidas see üldse oleks võimalik olnud, ma ei kujutagi ette). Muus osas mina kommentaare jagada ei oska ja neid tuleks küsida rajameistrilt või peakorraldajalt.

  • Toomas Puss ütleb:

   Kas IT- taristu jättis tehnilistel põhjustel esialgu mõned KOV-d stardiprotokollist välja või tegid hilinenud KOV-d korrektselt registreerinutele “teerulli”? Nimelt viis aastat tagasi samal võistlusel Vinnis ootas võistlusele kohale jõudnuid (alles siis!) infostendil muudetud stardiprotokoll, mida oli täiendatud ca tosina Kiili valla osalejaga (kullakuningas Atoneni soovil?).

   • Kristo Keevend ütleb:

    Omavalitsused jäid välja, sest nende nimekirjad ei jõudnud minuni. Oleks kõik korralikult läbi ospordi registreerunud, poleks teist loosimist vaja olnud. Keegi mingit teerulli ei teinud ja mingit vandenõud ei ole siit mõtet otsida. Vinni võistluse korraldamisega pole mina seotud olnud ja sellest ei tea ma midagi.

 3. Toomas Puss ütleb:

  “Vana kalana” nendin, et KOV mängudel ON nimetatud “kala” süstemaatiliselt sisse kodeeritud. Tuleks teha ja rakendada nulltolerantsi — ospordi registreerimisaeg on ümber ja nimekiri lukus, olgu siis neid võistlejaid nii vähe kui on. Nimetatud “case” on lahendamiseks EOL juhatusele või OV-liidule või Jõudile. M16 klassis olid KÕIK Türi valla võistlejad stardiprotokolli teises pooles ja üle ühe. Issand näeb ja vahel müristab. Tänan.

  • admin ütleb:

   kuivõrd hr. Puss on otsustanud siinset teemat spämmida, lähevad tema edaspidised teemasse mittepuutuvad ning solvavad sõnumid kustutamisele! Teemasse mittepuutuvad postitused on eemaldatud.

  • admin ütleb:

   Kõik teemasse mittepuutuvad postitused on eemaldatud.

 4. KT ütleb:

  Kas tehtud pildid (nägin fotograafi nii stardis kui autasustamisel) on kuskil üleval ka?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.